3 YAŞ NİSAN 2018 İNGİLİZCE

 

 

 

NEŞELİ ÇOCUK ANAOKULU ENGLISH BULLETIN / April 2018 AGES 3-4

Harvey Early English eğitim sistemiyle yapilan İngilizce derslerimizde Nisan ayinda islenecek konularimiz asagida belirtilmiştir.

UNITS:

OPPOSITES ( ZIT ANLAMLILAR)

 

Zıt anlamlı kavramların öğretilmesi , öğrendikleri kavramları cümleler içinde kullanabilmeleri , kısa İngilizce cümleler ile konuşma pratiklerinin geliştirilmesi.

Hot (sıcak) , cold ( soğuk), fast ( hızlı) , slow( yavaş ), big( büyük),small( küçük), loud( yüksek sesli),quiet ( sessiz ) open ( açık) ,close( kapalı), happy ( mutlu ),sad ( üzgün), empty ( dolu ), full( boş ) etc

Small bird

Big elephant

Be quiet!

Giraffe is tall

I am happy… etc

VEHICLES ( TAŞITLAR )

 

Taşıtların öğrenilmesi ,öğrendikleri taşıtların özellikleri hakkında kısa İngilizce cümleler ile konuşabilmelerinin sağlanması.

Bus ( otobüs ) bicycle( bisiklet ), car( araba), train( tren) , airplane( uçak ), rocket ( roket ),truck ( kamyon ),ship( gemi ),tractor( traktör ) etc

Yellow bus

It’s a red car.

This is a bicycle. … etc

 

Ayın Favori Şarkıları :

https://www.youtube.com/watch?v=5kFU__btMG4

https://www.youtube.com/watch?v=SWSbejC47hk

 

Harvey Early English erken yastaki cocuklarin sadece kelime ogrenmelerine dayali bir egitim sistemi degildir. Beyin odakli bir egitim sistemi oldugu icin, cocuklari Milli Egitim Bakanligi’nin mufredatini da icinde kapsayacak bir egitim programiyla, gunluk yasantidan orneklerle konusturmayi hedefler. Bu egitim programinda interaktif rol alma, sarkilar ve gorsellerle birebir katilim saglanarak cocuklarin yer almasi on plandadir. Bu sayede cocuklarin ingilizceden korkmadan hem cümle kurma becerileri hem de öğrendiklerini pekiştirmeleri saglanir.

Ogrencilerimizin konu tekrari yapabilmeleri ve bildiklerini pekiştirmeleri için aile ici tekrar faydali olacaktır.

www.harveyenglish.com

T: 0537 784 18 14